15 березня 2018 року проведено нараду керівників закладів освіти Житомирського району

Золотаренко П.Г., головний спеціаліст відділу освіти, висвітлив питання організованого закінчення 2017-2018 навчального року та проведення державної підсумкової атестації на виконання Закону України «Про освіту», Положення про державну підсумкову атестацію учнів. Також ознайомив з наказом Міністерства освіти і науки України від 31.01.2018 року № 1/9‑66 «Про організоване завершення 2017‑2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти».

Методист районного методичного кабінету Кропивницька Т.Л. виступила з питанням «Про вивчення системи роботи шкільних бібліотек. Бібліотека як інформаційний центр закладу освіти». Тетяна Леонтіївна зазначила, що шкільна бібліотека – обов’язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти.

Одним із основних завдань шкільної бібліотеки є забезпечення школярів підручниками.

Починаючи з березня 2015 року загальноосвітні навчальні заклади вперше отримали можливість впливати на те, за якими підручниками навчатимуться учні відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.12.2014 № 1461.

Ефективними формами інформаційної роботи бібліотеки є книжкові виставки, дні інформації, усні журнали, бібліографічні огляди, літературні вітальні, бібліотечні уроки, виступи на педагогічних радах, батьківських зборах, годинах спілкування, рекомендовані списки літератури.

Відзначено роботу бібліотек у Новогуйвинській, Озерненській гімназіях, Глибочицькій, Іванівській, Левківській Високопічській №1 загальноосвітніх школах І‑ІІІ ст. На жаль, лише 2 бібліотеки Новогуйвинської та Озерненської гімназії комп’ютеризовані, підключені до мережі Інтернет.

Решта шкільних бібліотек використовують Інтернет як джерело інформації, працюючи в кабінетах інформатики, епізодично.

Подальша робота шкільних бібліотек буде спрямована на підвищення бібліотечної культури учнів, плідну та творчу співпрацю, забезпечення читацьких інтересів, популяризацію книги, удосконалення роботи бібліотеки, як важливого сучасного ресурсу.

Методистом районного методичного кабінету Господарчук Н.В. доведено до відома керівників закладів освіти методичні рекомендації з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами. У зв’язку з військовими діями на Сході України у деяких регіонах країни почастішали випадки ураження населення, зокрема дітей, вибухонебезпечними предметами та мінами.

З метою підвищення рівня мінної безпеки учнівської молоді та захисту їх від вибухонебезпечних предметів Міністерство освіти і науки України рекомендує у закладах загальної середньої освіти спланувати цикл уроків (виховних заходів), присвячених поводженню з вибухонебезпечними предметами. Зазначені заходи можуть бути проведені для всіх категорій учнів на уроках з предметів «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни» та виховних годинах.

Провідний спеціаліст відділу освіти Дмитрієва Р.М. наголосила на необхідності дотримання керівниками закладів освіти Положення «Про порядок використання шкільних автобусів», затвердженого сесією районної ради від 14.03.2018 р. Русланою Миколаївною зосереджено увагу на покращення організації харчування у закладах освіти та про підготовку до літнього оздоровлення.

Начальником відділу освіти Давиденко С.О. звернуто увагу керівників на економію енергоносіїв у закладах освіти, на проведенні заходів з метою пожежної безпеки та усунення недоліків, виявлених під час перевірки ДСНС України в Житомирській області. Розглянуто порядок використання благодійних коштів. Світлана Олександрівна також наголосила на проведенні шкільних батьківських зборів та обговоренні на них даного питання.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90