17 травня 2018 року відбулася нарада керівників освітніх закладів району

17 травня 2018 року відбулася нарада керівників освітніх закладів району, на якій Золотаренко П.Г., головний спеціаліст відділу освіти, висвітлив питання «Про формування робочих навчальних планів на 2018‑2019 навчальний рік, виконання навчальних планів і програм у закладах освіти району відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», листа Міносвіти «Про навчальні плани закладів освіти».

Було заслухано питання «Про стан викладання та результати навчальних досягнень у школі І ступеня». Дане питання вивчалося у закладах освіти району: Барашівській, Василівській, Іванівській, Високопічській загальноосвітній школі І‑ІІІ ступенів № 1, Високопічській загальноосвітній школі І‑ІІІ ступенів № 2, Головенківській загальноосвітній школі І‑ІІ ступенів, Березинській, Дубовецькій загальноосвітніх школах І ступеня.

Методист районного методичного кабінету відділу освіти Хоцька Л.М. зазначила, що початкова школа працює за Державним стандартом початкової загальної освіти, затвердженим Постановою № 462 від 20 квітня 2011 року, який поетапно впроваджувався впродовж 2012‑2016 років. З 2018‑2019 навчального року стартує Нова українська школа, яка змінює зміст початкової освіти. Новий Державний стандарт початкової освіти затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87. Методистом відмічено, що увага адміністрацій освітніх закладів до проблем початкової школи залишається на високому рівні. Реалізація змісту початкової освіти забезпечується завдяки створенню належної матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.

Роботу вчителів початкової школи можна вважати такою, що забезпечує виконання навчальних планів та програм на належному рівні.

Також на нараді розглянуто питання «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з географії».

Методистом Господарчук Н.В. проаналізовано та узагальнено рівень навчальних досягнень з географії за І семестр 2017‑2018 н.р. учнів 8‑9 класів у Високопічській загальноосвітній школі І‑ІІІ ст. № 1, Високопічській загальноосвітній школі І‑ІІІ ст. № 2, Барашівській, Вертокиївській загальноосвітніх школах І‑ІІІ ст., Кам’янській та Черемошнянській загальноосвітніх школах І‑ІІ ст.

Якісний показник навчальних досягнень з географії за І семестр 2017-2018 н.р. у вище названих закладах загальної середньої освіти становить 53,4% (9 класи) та 46,4% (8 класи).

Господарчук Н.В. детально проаналізовано ЗНО. У здачі ЗНО з географії в 2017 році взяв участь 21 учень з 8 закладів загальної середньої освіти району. З даного предмету немає випускників 2017 року, що не подолали поріг. 5 учнів (24%) (Левківська загальноосвітня школа І‑ІІІ ст. – 3 учні – 100%, Високопічська загальноосвітня школа І‑ІІІ ст. № 2 – 1 учень – 50%, Озерненська гімназія – 1 учень – 50%) показали високий рівень знань, набравши від 180 до 200 балів. Учні району показали рівень навчальних досягнень на 3,3% вищий, ніж середній по області. Якісний показник навчальних досягнень – 43%.

Уперше у переліку двадцяти закладів загальної середньої освіти Житомирської області з найвищим показником якості з географії Левківська загальноосвітня школа І‑ІІІ ступенів (директор Нікулін Д.О., вчитель Нацевич Г.Д.) займає друге місцє.

Директор Озерненської гімназії Власюк А.П. поділився досвідом роботи з питання «Про порядок отримання, обліку надходження, зберігання, розподіл використання благодійних внесків, ведення звітності, здійснення контролю та оприлюднення інформації у сфері благодійної діяльності бюджетних установ, закладів освіти (рішення ХІV сесії районної ради VІІ скликання від 03.11.2017 року № 487)», акцентувавши увагу на нормативній базі з даного питання.

На завершення наради виступила начальник відділу освіти Давиденко С.О. про підготовку закладів освіти району до роботи у новому навчальному році та протягом осінньо-зимового періоду (проведення поточних та капітальних ремонтів, благоустрій території та ін.).

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90