Формуємо національно свідому особистість

Саме така тема стала предметом обговорення на семінарі учителів української мови і літератури у Барашівській загальноосвітній школі І‑ІІІ ступенів.

Семінар розпочався знайомством із навчальним закладом. Директор школи Махоріна М.Г. розповіла про важливість патріотичного виховання у сучасній освіті, коротко зупинилася на досягненнях педагогічного та учнівського колективів.

Тема семінару «Формування національно свідомої особистості на уроках української мови та літератури» реалізувалася у всіх заходах, що відбувалися впродовж семінару: літературно-музичній композиції «Роде наш красний, роде наш прекрасний», виступах учасників семінару, майстер-класі.

Методист Сатановська В.А. наголосила на актуальності національно–патріотичного виховання на уроках словесності. Вчитель Лящук В.В. (Садківська ЗОШ І‑ІІІ ст.) розповіла присутнім про можливості рідної мови як ідентифікаційного коду нації для впливу на національну свідомість молоді, Фидра С.Б. (Вертокиївська ЗОШ І‑ІІІ ст.) окреслила змістовні та дидактичні аспекти патріотичного виховання учнів на уроках української літератури.

Учителі закладу Середюк В.В. та Фесенко Л.І. провели майстер-клас «Створення умов для формування національно свідомої особистості на уроках української мови та літератури» та поділилися з колегами власними методичними та практичними напрацюваннями.

Яскраві, незабутні враження отримали учасники семінару, відвідавши музей історії села Барашівка, що знаходиться у приміщенні закладу.

Методист Сатановська В.А. зупинилася на питаннях проведення І та ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови й літератури, а також повідомила про відкриття 19 Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика у День писемності та залучення всіх бажаючих до написання Всеукраїнського радіодиктанту.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90