Формуємо всебічно розвинену, цілісну особистість, патріота

25 лютого 2019 року на базі Іванівської ЗОШ І‑ІІІ ступенів було проведено семінар учителів української мови й літератури. Темою для розгляду стало питання «Виховання національної самосвідомості як складова формування особистості школяра у позакласній роботі з української мови і літератури», вчителі – філологи поділилися досвідом роботи із системою організації та проведення позакласної роботи у закладах освіти.

Методист районного методичного кабінету Сатановська В.А. вказала на важливість позакласної роботи з предметів, як обов’язкової складової освітнього процесу. Результатом систематичної, послідовної позакласної роботи з предметів є активність учнів у різноманітних конкурсах, змаганнях, олімпіадах. Валентина Антонівна детально проаналізувала виконання учасниками завдань ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, а також результативність участі школярів району у ІІ та ІІІ етапах по закладах освіти.

Навчальні заклади, учні яких стали переможцями та призерами районного етапу: Новогуйвинська гімназія – 4 призових місця, Озерненська гімназія – 1 призове місце, Барашівська ЗОШ І‑ІІІ ст. – 2 призових місця, Коднянська, Сінгурівська ЗОШ І‑ІІІ ст. – по 1 призовому місцю.

Варто відмітити, що із 5 учнів, які представляли район на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади із української мови та літератури, що проходив 20 січня 2019 року, двоє стали призерами, отримавши диплом ІІ ступеня (3 місце) – Глухова Анна, учениця 8 класу Новогуйвинської гімназії (вчитель Ярошенко О.Ф.), диплом ІІІ ступеня, це учениця 9 класу Новогуйвинської гімназії Павленко Оксана (вчитель Шевчук В.А.).

Стабільно високі результати впродовж двох років дають вчителі Барашівської ЗОШ І‑ІІІ ст. – Середюк В.В., Новогуйвинської гімназії – Ярошенко О.Ф., Шевчук В.А., Дем’янчук І.М.; Озерненської гімназії – Прилипко О.О.

Вчителі Іванівської ЗОШ І‑ІІІ ступенів Палій Н.М., Добровінська М.Ф., Козінська С.М. ознайомили із системою позакласної роботи із предметів у закладі освіти, продемонструвавши це фото підтвердженням.

Використання методу проекту в організації позакласної роботи з української мови й літератури національно-патріотичного спрямування цікаво й змістовно донесла до учасників вчитель Новогуйвинської гімназії Шевчук В.А., запросивши до участі у діалозі присутніх. Насамкінець Валентина Андріївна запропонувала для перегляду відеоролик, знятий її вихованцями.

Роль кабінету української мови і літератури у формуванні національно свідомої особистості на уроках та у позаурочний час висвітлила у своєму виступі Міненко С.М., учитель Левківської ЗОШ І‑ІІІ ступенів.

Під час проведення майстер-класу з моделювання фрагментів позакласних заходів, який провела Палій Н.М. учасники семінару відпрацьовували навички конструювання різних форм позакласної роботи .

Підсумком семінару стала літературно-музична композиція за творами Лесі Українки, представлена учнями Іванівської ЗОШ І‑ІІІ ст.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90