Козацька слава України

Молоде покоління, яке пам’ятає історію свого роду, стане гідним козацької слави. Саме тому тема козаччини є актуальною донині. 17.10.2018 р. в Житомирському державному університеті ім. Івана Франка на історичному факультеті (кафедра історії України) пройшла щорічна учнівсько-студентська науково-практична конференція «Українське козацтво: історія і сучасність» за участю учнів та вчителів закладів загальної середньої освіти м. Житомира, Житомирського району, студентів та викладачів університету.

Велику увагу в своїх виступах учасники конференції приділяли подіям Коліївщини – кульмінації гайдамацького руху. Не оминули увагою село Кодню, адже саме Кодня є історичною вотчиною козацької та гайдамацької слави, саме тут відбувалось страшне судилище, саме тут – єдина в Україні гайдамацька могила.

Метою конференції було висвітлення значних історичних подій та постатей козацької доби і їх значення для сьогодення і майбутнього України.

Учні та студенти презентували свої роботи різнопланово: від наукових доповідей до літературно-музичних композицій, так рій учнів Озерненської гімназії презентував один із елементів змагань Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Ватра в колі друзів». Всі учасники заходу отримали відповідні сертифікати.

Така конференція дає можливість учням адаптуватися в колі науковців та студентів, поспілкуватися з однодумцями, поглибити свої знання з історії, отримати нові враження. Ці зустрічі дуже важливі і для учнів, і для студентів, і для вчителів, бо саме так формується активна життєва позиція кожного учасника, їх соціальна, історична та комунікативна компетентності.


Савчук Наталія
учениця 10 класу
Коднянської ЗОШ І‑ІІІ ступенів

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90