Левківське шкільне лісництво – осередок дослідницької роботи юних лісівників

Сімнадцятий рік на базі Левківської загальноосвітньої школи І‑ІІІ ст. (директор Нікулін Д.О.) під керівництвом вчителя біології вищої категорії, вчителя-методиста Остапчук Світлани Юріївни працює Левківське шкільне лісництво, яке створене у вересні 2001 року з ініціативи керівництва державного підприємства «Житомирський лісгосп».

Метою діяльності шкільного лісництва є поглиблення знань з природничих дисциплін, формування екологічної свідомості та екологічної культури учнів, оволодіння школярами основами лісівничої професії.

З цією метою проводяться теоретичні та практичні заняття за програмою гуртка «Юні лісівники-дендрологи». До проведення практичних робіт часто запрошуються спеціалісти – працівники державного підприємства «Житомирський лісгосп». На цих заняттях юні лісівники навчаються правильно садити ліс, доглядають за посадками, заготовляють насіння дерев та кущів, проводять таксацію лісу. Учні – члени шкільного лісництва беруть активну участь у Всеукраїнських акціях «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Ліси для нащадків», місячниках довкілля.

За шкільним лісництвом закріплені 21, 22, 23, 24 квартали лісу, загальною площею 167 га.
Важливою складовою діяльності шкільного лісництва є дослідницька робота його членів:

  • Герасимчук Маргарита з роботою «Вирощування сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою в умовах Житомирського Полісся» зайняла ІІІ місце в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук і представила її на ІХ Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв в м Хмельницькому (2015 р.);
  • Ванельчук Неля за дослідницьку роботу «Застосування стимуляторів коренеутворення при вегетативному розмноженні культиварів хвойних рослин» отримала диплом ІІІ ступеня на обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з екології (2017 р.). Дана робота також була представлена на ХІ Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, який відбувся у вересні 2017 року в Житомирі, де зайняла ІІІ місце;
  • Кучинська Катерина з дослідницькою роботою «Вирощування енергетичної рослини павловнії повстяної в умовах ДП «Житомирський лісгосп» стала переможцем районного етапу Всеукраїнської предметної олімпіади з екології (2017 р.).

В грудні 2017 р. членів Левківського шкільного лісництва державного підприємства «Житомирський лісгосп» (керівники Остапчук С.Ю., Барановський І.В.) нагороджено дипломом управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації як переможців обласного етапу конкурсу «Ліси для нащадків».

Нафтове дерево

В студії говорили з керівником шкільного лісництва Світланою Остапчук про дерево, яке в майбутньому спроможне замінити нафту

Опубліковано Ранок на каналі "Житомир" 19 грудня 2017 р.

Щороку випускники Левківської загальноосвітньої школи І‑ІІІ ст. стають студентами Малинського лісотехнічного коледжу, факультету лісового господарства Національного агроекологічного університету, біологічного факультету Державного університету ім. І.Франка, де здобувають професії екологів, вчителів біології, майстрів лісу, інженерів лісового господарства і поповнюють лави працівників лісової галузі.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90