НІ – БУЛІНГУ в учнівському середовищі

13 лютого 2019 року на базі Василівської загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів проведено районний семінар соціальних педагогів та практичних психологів. Предметом для обговорення стала тема попередження булінгу (цькування) серед учасників освітнього процесу, бо вирішити проблему шкільного насильства можливо лише шляхом широкого інформування та залучення суспільства.

Учасники семінару ознайомилися зі змінами до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування). Особливу увагу звернено на забезпечення профілактики та запобігання булінгу, психологічного супроводу здобувачів освіти.

Практичний психолог Троянівської ЗОШ І‑ІІІ ступенів Костишина С.П. презентувала авторську антибулінгову навчальну програму «Скажемо булінгу «СТОП».

Тренінгове заняття «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед дітей», проведене соціальними педагогом Василівської ЗОШ І‑ІІІ ступенів Борковською Л.В., дало можливість присутнім практично застосувати форми і методи роботи по попередженню цього негативного явища. Під час проведення різноманітних вправ учасники семінару, об’єднані в групи, перебували у ролях СПОСТЕРІГАЧА, ЖЕРТВИ та АГРЕСОРА, досліджували причини булінгу та шляхи його запобігання.

Доцент кафедри соціальної та практичної психології ЖДУ імені Івана Франка Савиченко О.М. провела майстер-клас для учасників семінару з даної теми та запропонувала ряд програм для використання у роботі практичних психологів та соціальних педагогів щодо запобігання булінгу.

Завідувач кафедри соціальної та практичної психології ЖДУ імені Івана Франка Портницька Н.Ф. з метою профорієнтаційної роботи ознайомила учасників семінару із рядом заходів, що проходитимуть на базі університету.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90