«Нова українська школа» стартує у цьому році

З 2018 року в Україні впроваджується державна реформа освіти, яка має назву «Нова українська школа».

Нова українська школа базується на компетентностях, потрібних для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці: вільне володіння державною мовою; здатність спілкуватися однією з іноземних мов; математична, технологічна, цифрова, екологічна та економічна компетентності; підприємливість та інноваційність; критичне мислення; творчість; ініціативність, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, вирішувати проблеми тощо.

Відповідно до попередньої мережі загальноосвітніх шкіл Житомирського району на 2018‑2019 н.р. у школах району працюватиме 361 клас, в яких навчатимуться 3937 учнів, у тому числі й 28 перших класів (463 дитини).

Для початку впровадження державної реформи освіти в Україні перші класи Нової української школи мають бути забезпечені певними засобами навчання, меблями, комп’ютерною технікою.

Першокласники мають навчатися у спеціально облаштованих класах. Тут має бути куточок для відпочинку, невисокі меблі, змінні стенди на стінах, мобільне середовище, де діти можуть швидко зібратися в групи. Саме невисокими меблі в класах мають бути для того, аби дитині було зручно діставати звідти усе необхідне приладдя для занять: книги, альбоми, кольоровий папір, клей тощо.

У середньому для забезпечення основними засобами навчання, меблями, комп’ютерною технікою на один перший клас Житомирського району потрібно близько 96 тисяч грн., всього – майже 2 млн. 700 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2018 року № 237 субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» становить до 90% від потреби, решту коштів має виділити місцевий бюджет.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90