Освітянський форум працівників закладів освіти району дав старт для початку 2018-2019 навчального року

Ніжним, хвилюючим шкільним вальсом від вихованців Новогуйвинської гімназії зустріли освітяни Житомирського району 2018-2019 навчальний рік.

29 серпня 2018 року в Новогуйвинському будинку культури відбувся традиційний освітянський форум працівників закладів освіти району.

До участі в заході долучилися голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк, заступник голови районної ради Василь Стах, голова районної організації профспілки працівників освіти Олег Любишкін, представник від народного депутата України Віктора Развадовського Василь Козел, делегації освітян від закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, представники органів місцевої влади, громадськості, спонсори та батьки.

Сіячі та наставники, педагоги за професією та за покликанням зібралися на чергове серпневе засідання, щоб підвести підсумки минулого навчального року та окреслити нові завдання на 2018-2019 навчальний рік і, що не менш важливо – налаштувати свої серця на головну освітянську місію – творити людину-особистість – майбутнє нашої держави.

Сьогодні назрів процес глибинної трансформації освіти. Мета сучасної освіти – всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей. Важливим компонентом освіти виступає виховання відповідальних громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, забезпечення сталого розвитку України в майбутньому та реалізації її європейського вибору. Упродовж 2017-2018 навчального року суттєво посилено інституційні основи розвитку системи національної освіти – ухвалено новий Закон України «Про освіту». Імплементація його положень забезпечить здобуття освіти всіма категоріями населення України та створюватиме умови для всебічного розвитку особистості, сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства. Ключовою складовою прийдешнього навчального року стане реалізація концепції Нової української школи.

Саме ці питання винесено на обговорення та схвалення освітянами району.

Начальник відділу освіти Світлана Давиденко окреслила нові орієнтири освітянської галузі у новому 2018-2019 навчальному році, довела основні шляхи покращення діяльності галузі освіти району у прийдешньому навчальному році.

За підсумками діяльності присутнім було продемонстровано фільм про підсумки роботи відділу та закладів освіти, їх підготовку до нового навчального року, визначено основні компоненти Нової української школи.

До обговорення проблем та перспектив Нової української школи в умовах сільського закладу освіти долучилася директор Садківської ЗОШ І‑ІІІ ст. Юлія Стужук.

Про нові підходи з реалізації національно-патріотичного виховання в умовах сучасної школи повідомила заступник директора з виховної роботи Озерненської гімназії Надія Довгань. Для присутніх було представлено виступ гімназистів – переможців районного етапу гри «Сокіл» («Джура»).

Створення оптимальних умов для формування, збереження та зміцнення здоров’я учнівської молоді, умов розвитку фізично здорової та духовно багатої особистості в умовах Нової української школи розкрила учитель фізичної культури Новогуйвинської гімназії Олена Домалевська. Виступ педагога доповнили вихованці гімназії – переможці районного та обласного етапів фестивалю «Молодь за здоровий спосіб життя» – команда «Енерджайзери».

Відзначено було і здобутки педагогічних колективів, керівників шкіл, окремих учителів, які стали надбанням всього району.

До привітання та нагородження педагогічних працівників району долучилися люди, які глибоко переймаються питаннями освіти, надають постійну підтримку та допомогу у вирішенні будь-яких питань – голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк та заступник голови Житомирської районної ради Василь Стах.

Вшановано роботу керівників Вересівської та Миролюбівської шкіл, які своїм багаторічним досвідом показали рівень результативності праці. Діяльність Ніни Халімончук та Любові Бивальцевої відмічено грамотами районної ради та райдержадміністрації, районної організації профспілки працівників освіти.

Цьогоріч шкільну родину поповнили 7 молодих педагогів, до яких з напутнім словом звернулася директор Іванівської ЗОШ І‑ІІІ ст. Наталія Палій.

Завершили захід вихованці хореографічного гуртка центру дитячої та юнацької творчості при Новогуйвинській гімназії композицією «Ми за мир» та виконанням Державного гімну України.

Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, талановитими людьми. Це велика європейська держава. Пишаємося, що ми – українці, пишаємося, що ми – доньки і сини нашої неньки-України!

Ми – громадяни України – європейської країни.
Україна — це мати, яку не обирають.
Україна — це доля, яка випадає раз на віку.
Україна — це пісня, яка вічна на цій землі.

Таку істину донесуть педагоги до школярів під час проведення першого уроку у цьому навчальному році.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90