Пам’ять жива…
(до 85–ої річниці Голодомору)

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932-1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Адже й нині живе у пам’яті народу прокляття тим, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні, ще й досі кровоточать роз’ятрені серця, болить душа, що звідала горе до краю.

Життя людське – найсокровенніший дар Божий, і кожне – дорожче над усі цінності земні й небесні, і кожне має зберегтися в пам’яті поколінь і нинішніх, і грядущих, бо ми люди. Ніколи не пізно…

23 листопада 2018 року в Коднянській загальноосвітній школі І‑ІІІ ступенів пройшли заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору. Оформлено інформаційну виставку «Про голодомор 1932-1933 років в Україні».

Учні школи вшанували пам’ять невинно убієнних покладанням квітів до пам’ятного знака та хвилиною мовчання.

Зворушливо пройшов захід-реквієм «Ми пам’ятаємо», підготовлений педагогом-організатором Кравчук М.П. та учнями 8 класу.

По всіх класах пройшли тематичні виховні години: «Пам’ять серця» (10‑11 класи) та години пам’яті «Хліб на горнятці стоїть» (1‑4 класи); «Всім безневинно полеглим…» (5‑6 класи); «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу» (7‑9 класи).

Учнівський та педагогічний колективи приєднаються до акції «Запали свічку» та мітингу-реквієму, які відбудуться біля пам’ятного знака жертвам Голодомору 24 листопада 2018 року в с. Кодня. Ми сьогодні згадуємо цю трагічну сторінку історії українського народу та даємо обіцянку передати знане прийдешнім, щоб світла пам’ять спокутувала несправедливе замовчування минулого.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90