Про підсумки Всеукраїнського тижня права з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини у Коднянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини та дитини. Саме з цієї нагоди щорічно в загальноосвітніх закладах проходить Всеукраїнський тиждень права. Цікаво та змістовно він пройшов у Коднянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.

На початку тижня було проведено книжкову виставку-застереження «Межу закону не переступити» в шкільній бібліотеці та оформлено інформаційний куточок «Знаємо свої права» шкільним бібліотекарем Кравчук М.П. Метою заходу було сприяння розвитку в учнів правової культури та формуванні активної громадської позиції.

Для педагогічних працівників організовано круглий стіл на тему: «Міжнародне право», який провела заступник з навчально-виховної роботи, вчитель історії і правознавства Лособик М.К.

Проведення педагогом-організатором Кравчук М.П. спільно з учнями 7 класу заходу-гри для учнів 1-4 класів «Ми і наші права» дозволило ознайомити учнів початкової школи із основними правовими поняттями. Захід було проведено в ігровій формі, оскільки саме гра дозволяє учням-початківцям найбільш ефективно набути головні знання, вміння та навички.

Серед школярів вчителем історії і правознавства Гарбар С.В. було проведено інтелектуальну гру-конкурс «Права в казках». Захід було спрямовано на розширення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини й громадянина, а також виховання в учнів почуття патріотизму, поваги до рідних, однокласників, учителів. Перемогу здобули учні 6 класу.

В рамках Тижня проведено вікторину «Його величність закон» для учнів 8-11 класів. Кращими знавцями права стали учні 9 класу Гуменюк С. та Мельничук В.

Цікаво пройшла дискусія в 11 класі «Майбутнє починається сьогодні», проведена заступником з виховної роботи Синяк Л.В. Обгрунтування та визначення змісту прав людини спонукали до обговорень серед учасників. За результатами обговорення проект матиме продовження у проведенні «круглого столу» про права дитини.

Протягом Тижня відбувся показ відеофільмів «Маленька людина у великому місті», запропонований соціальним педагогом Рудніцькою А.Г. з обговоренням на засіданні правового лекторію.
8 грудня в 1-11 класах пройшов Всеукраїнський урок «Права людини». Класні керівники підготували цікаву інформацію про права дитини та нагадали школярам, що немає прав без обов’язків. Діти виступили з повідомленнями, презентаціями, показами сценки про права дитини.

Запропоновані заходи дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері, виробити навички і звички правомірної поведінки, подолати в свідомості помилкові погляди та переконання щодо негативних навичок і звичок поведінки.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90