Робота по створенню освітніх округів та опорних закладів у Житомирському районі розпочата

У системі української освіти освітні округи формуються за адміністративно-територіальним принципом.

Що ж таке освітній округ?

Освітній округ – це добровільне об’єднання навчальних закладів системи дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти, а також закладів культури і спорту, що спрямовують свою діяльність на створення умов для здобуття громадянами якісної освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання.

Відділ освіти проаналізував мережу підпорядкованих навчальних закладів з урахуванням їх кадрового потенціалу та рівня матеріально-технічного забезпечення, стану впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання. Вивчалося питання про створення п’яти освітніх округів: Березівського, Коднянського, Троянівського, Левківського та Сінгурівського.

Однак оскільки ряд сільських рад прийняли рішення про утворення об’єднаної громади, то питання створення освітнього округу має вирішувати громада; для створення інших освітніх округів потрібно значно більше приміщення або ще попрацювати над рейтингом закладу.

Саме тому на сесійному засіданні Житомирської районної ради 1 червня 2018 року прийнято рішення про створення Левківського освітнього округу. До нього увійшли: Левківська загальноосвітня школа І‑ІІІ ступенів; Левківський дошкільний навчальний заклад «Золотий ключик» Левківської сільської ради (згоду від депутатського корпусу сільської ради отримано); комунальний заклад «Районна бібліотека для дітей» Житомирської районної ради.

Наступний крок – створення опорного закладу та затвердження його статуту.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90