Розпочато підготовку вчителів 1-х класів Нової української школи

З 1 вересня 2018 року стартує Нова українська школа. У компонентній формулі нової школи провідне місце відводиться вчителю нової формації, що перебуває в авангарді суспільних та освітніх перетворень, успішному, умотивованому, компетентному, який є агентом сучасних змін. Тому постало питання підготовки вчителів для роботи у Новій українській школі. У Житомирському районі з першими класами буде працювати 41 вчитель.
17-18 лютого 2018 року на базі Новогуйвинської гімназії розпочала підготовку І група вчителів у складі 26 учасників (до нас приєдналися вчителі Денишівського навчально-реабілітаційного центру та вчителі з міста Житомира). Навчання проводила тренер Хоцька Л.М., методист Житомирського районного методичного кабінету.

Головна ідея підвищення кваліфікації педагогічних працівників початкової школи полягає в забезпеченні індивідуально-особистісного та професійно-діяльнісного самовдосконалення слухачів на основі активізації їхньої базової освіти, набутого професійного та життєвого досвіду. На І сесії було опрацьовано перший модуль, який включає такі питання:

  1. Концепція Нової української школи. Виклики, що стоять перед початковою школою. Чинники якісної початкової освіти. Мета і головні компоненти Нової української школи: дитиноцентризм, компетентнісний підхід, педагогіка партнерства.
  2. Нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції Нової української школи.
  3. Особливості розвитку дітей 6-7 річного віку. Початок навчання у школі: вплив на емоційний стан і поведінку дитини. Особливості психічних і пізнавальних процесів.

Важливі освітянські питання були опрацьовані у тренінговій формі. Адже згідно з програмою підготовки – основною формою її реалізації є тренінгові заняття, які також передбачають:

  • інтерактивні лекції
  • практичні заняття (майстер-класи)
  • дискусії (тематичні, подіумні)

Атмосфера, що панувала впродовж двох днів роботи, була дружньою, теплою, було багато спілкування між учасниками. Відгуки вчителів про проведені заняття лише позитивні.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90