Семінар вчителів географії

7 грудня 2018 року на базі Черемошнянської ЗОШ І‑ІІ ступенів відбувся районний семінар учителів географії на тему: «Створення умов для формування національно свідомої особистості». Семінар мав яскравий емоційний окрас, починаючи з відкриття. Гостей привітно зустріли педагоги та учні школи.

Директор школи Колос Таїсія Станіславівна презентувала роботу довіреного їй закладу. Програма семінару була насиченою та різноманітною. В ході його методист РМК Господарчук Н.В. познайомила присутніх з планом роботи. Під час семінару було проаналізовано результати II етапу Всеукраїнської олімпіади з географії та визначено основні завдання при підготовці учнів до ЗНО з географії. Окреме питання приділялося новинкам географічної науки, а також було оголошено про початок географічних конкурсів. Приємно відзначено про підсумки І (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» в номінації «Географія» та оголошено переможця Іванюк Ніну Михайлівну, вчителя географії Коднянської загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів. Всі присутні привітали колегу бурхливими оплесками та побажали успіхів у наступних випробуваннях!

Відкритий урок з географії було проведено Оникійчук Оксаною Йосипівною у 6 класі на тему: «Унікальні форми рельєфу земної кулі та їх охорона». На занятті було застосовано проблемно-пошуковий метод та злиття традиційних форм роботи з новими технологіями навчання. Використання вчителем різноманітних форм та видів роботи з учнями, зокрема, роботи в групах, елементів випереджуючого навчання, створення проблемних ситуацій, які стали виявом креативного мислення, пошуку виходу зі складної ситуації, ігрового моделювання. Саме це і спрямовує творчий, емоційний потенціал школярів на самовдосконалення, сприяють їхньому самоствердженню.

Цікаво і захопливо пройшло тренінгове заняття «Мандала-магія кола» з практичним психологом школи Щенявською Мариною Степанівною. Цей вид роботи був справжньою хвилинкою релаксу, де педагоги після плідної праці змогли віднайти емоційну рівновагу і дослідити свій внутрішній стан.

Логічним завершенням семінару став виховний захід на тему «Без прав немає обов’язків» з елементами інтерактивної лялькової вистави «суд у Країні казок».

Результати семінару високо оцінили колеги – вчителі-предметники району, зазначивши, що виховання національної самосвідомості на уроках географії сприяє збагаченню духовного світогляду школярів, формує усвідомлення особистістю себе як часточки українського народу з власною національною гідністю, а такі заходи – справді обмін корисним досвідом, запорука досягнення якісного рівня освітніх послуг.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90