Семінар вчителів основ здоров’я

15 березня 2019 року на базі Сінгурівської ЗОШ І‑ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів основ здоров’я.

Сучасний урок основ здоров’я — це урок демократичний. Його проводять не для учнів, а разом із ними. Його характеризує не навчання словом, а навчання справою. Це перш за все урок, на якому створено реальні умови для інтелектуального, соціального, морального становлення особистості. Його концепція базується на особистісно орієнтованих цінностях освіти, коли навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учасників. Це співнавчання, взаємонавчання (колективне, групове, навчання у співпраці), де і учень, і вчитель є рівноправними, рівнозначними суб’єктами навчання, розуміють, що вони роблять, рефлексують із приводу того, що вони знають, уміють і здійснюють.

Три постулати, закладені в основі сучасного уроку.

Перший: «Урок є відкриття істини, пошук і осмислення її у спільній діяльності вчителя та учня».

Другий: «Урок є частиною життя дитини».

Третій: «Дитина на уроці завжди залишається найвищою цінністю, виступаючи в ролі мети і ніколи не виступаючи у вигляді засобу».

На сучасному уроці основ здоров’я немає місця нудьзі, страху і злості від безсилля, панує атмосфера інтересу, довіри і співробітництва. Такий урок є запорукою успіху дитини в майбутньому.

Як зробити урок основ здоров’я сучасним? Це питання було ключовим на районному семінарі вчителів основ здоров’я.

Учасників семінару привітали учні 6 класу композицією «Здоров’я – найбільша розкіш у житті».

Під час майстер-класу гості ознайомилися із досвідом роботи вчителя Мацібори Зої Олександрівни щодо впровадження тренінгових та ігрових технологій на уроках основ здоров’я. Інтерес у гостей викликали тренінгові вправи:

  • «Щити прав дитини»;
  • «Історія в дорозі»;
  • «Зіпсований телефон»;
  • «Чарівний базар»;

Психологічна зарядка та малювання кавою під музику дали можливість відпочити і насолодитись приємним ароматом кави та кориці.

Другим етапом зустрічі була панорама творчості «Використання інноваційних педагогічних технологій в освітньому процесі на уроках основ здоров’я». Вчителі Мацібора З.О., Лук’янчук С.В., Мілошек С.П., Тушак С.П. ознайомили учасників із сучасними методами навчання: «Лепбуком», «Кластером», «Кубиком Блума», «Фішбоуном», «Колами Вена», використання онлайн-сервісів в освітньому процесі.

Цікавою і змістовною була екскурсія до музею села, яку провели екскурсоводи під керівництвом вчителя історії Галицької В.М.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90