Трансформація правової освіти в умовах сьогодення

5 грудня 2018 року на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся методичний семінар учителів правознавства Житомирського району на тему: «Трансформація правової освіти в умовах сьогодення».

Даний семінар відбувся у рамках співробітництва кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства історичного факультету Житомирського державного університету імені І. Франка, ЮК «Правосвіт» Житомирського державного університету імені І. Франка з відділом освіти Житомирської районної державної адміністрації.

Метою зустрічі було підвищити якість правової освіти підростаючого покоління, залучити учнів 9, 10 та 11 класів до участі у Малій Академії Наук (МАН), олімпіадах, конференціях, що проводяться щороку у ЖДУ ім. І. Франка та різноманітних конкурсах.

З вступним словом виступив Ярмошик Іван Іванович – завідувач кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, доктор історичних наук, професор. Професору було приємно побачити в колі учителів своїх студентів. До привітального слова долучилася і модератор та керівник семінару, методист відділу освіти Житомирської районної державної адміністрації – Панова Галина Станіславівна.

З актуальними проблемами правової та громадянської освіти виступили кандидат історичних наук, доцент Магась-Демидас Юлія Іванівна, кандидат юридичних наук, доцент Рудницька Ольга Павлівна, заступник начальника відділу ГТУЮ в Житомирській області Шабінська Олена Дмитрівна. Загалом доповіді викликали жваве обговорення учасниками заходу.

Магась-Демидас Юлія Іванівна поділилася з вчителями району своїми напрацюваннями у галузі проектної роботи на уроках правознавства, запропонувала новаторські ідеї як для уроків історії, так і для уроків правознавства, які б зацікавили дітей у вивченні даних предметів суспільствознавчого циклу.

Цікаво було послухати і доповідь кандидата юридичних наук, доцента – Рудницьку Ольгу Павлівну, яка разом з заступником начальника відділу систематизації законодавства, правової освіти та правової роботи Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Шабінською Оленою Дмитрівною проаналізувала шляхи підвищення результативності участі школярів Житомирського району в обласній олімпіаді з правознавства. Були проаналізовані завдання попередніх олімпіад, звернуто увагу на помилки у виконанні завдань та прогалини в знаннях учнів з відпрацювання навичок порівняння дефініцій, характеристики правовідносин, правопорушень, злочинів, розв’язання юридичних задач тощо. Зокрема, Шабінська Олена Дмитрівна наголосила, що завдання олімпіади вимагають від учнів не тільки фактичних знань, але й уміння застосовувати їх під час розв’язання задач на предметно-галузеві компетентності.

Рудницька Ольга Павлівна також розповіла про відкриття на історичному факультеті нової спеціальності 081 «Право», її особливості та порядок вступу абітурієнтів. Ольга Павлівна наголосила на актуальних проблемах надання безоплатної правової допомоги населенню, розвитку правового захисту загальнолюдських цінностей в Україні, необхідності подальшої співпраці між Юридичною клінікою ЖДУ ім. І. Франка «Правосвіт» з загальноосвітніми школами Житомирського району. У доповіді порушувалися важливі проблеми надання як первинної, так і вторинної безоплатної правової допомоги.

Крім цього, напередодні Всеукраїнського тижня права Панова Галина Станіславівна у своїй доповіді наголосила про проведення Всеукраїнського уроку «Права людини» та виховних уроків для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі. Були порушені питання про організацію та проведення районних олімпіад з історії та правознавства, що відбудуться 8 та 23‑го числа поточного місяця і питання стосовно підготовки учнів одинадцятих класів до Зовнішнього незалежного оцінювання 2019 р.

Учнів всіх закладів освіти було запрошено взяти участь у «Днях відкритих дверей» у Головному територіальному управлінні юстиції у Житомирській області.

 

Вчитель історії – правознавства Березівської загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів Олексій Герасимчук
Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90