Тиждень охорони праці в закладах освіти району

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 року № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 року за № 100/31552, Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 р. № 304, на виконання листів Державної служби України з питань праці від 02.04.2018 № 2525/3/4.4‑ДП‑18 «Про відзначення у 2018 році Дня охорони праці» та Житомирської обласної державної адміністрації від 19.04.2018 № 2260/17/2‑18 «Про відзначення у 2018 році Дня охорони праці», з метою збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої та дошкільної освіти району з 23.04 по 27.04.2018 року проведено Тиждень охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління».

У закладах освіти району відповідним наказом було створено оргкомітети з підготовки та проведення Тижня охорони праці та затверджено план заходів.

В рамках проведення Тижня охорони праці адміністраціями шкіл опрацьовано з педагогічними працівниками і технічним персоналом Закон України «Про охорону праці», проведено інструктажі з охорони праці на робочому місці, перевірку документації з охорони праці та дотримання техніки безпеки в кабінетах інформатики, фізики, хімії, комбінованих майстернях, в спортивних залах, закріплено відповідальних за створення здорових і безпечних умов освітнього процесу.

Крім того, перевірено стан протипожежної безпеки та стан електрообладнання шкіл, їдалень, котелень, майстерень, артсвердловин, обстежено технічний стан господарського інвентаря, спортивних споруд на баскетбольному, волейбольному майданчиках та футбольному полі, обладнання шкільних комбінованих майстерень. Оформлено куточки до Всесвітнього дня охорони праці, поновлено стенди.

Протягом тижня, з 23.04.2018 року по 27.04.2018 року, директори окремих закладів освіти та їх заступники (30 осіб) пройшли навчання з питань охорони праці в обласному учбово-курсовому комбінаті житлово-комунального господарства Житомирської обласної ради та отримали відповідні посвідчення.

Класними керівниками 1‑4 класів, 5‑11 класів проведено з учнями:

 1. єдиний урок «28 квітня – Всесвітній день охорони праці»;
 2. бесіди «Про безпеку пам’ятай!, «Як вижити, якщо ви у небезпеці»;
 3. вікторини «Безпека в запитаннях і відповідях»;
 4. виховні години «Мандрівка країною Безпеки», «Вибір професії – вибір долі», «Збережи своє здоров’я»;
 5. лекції «Сучасні проблеми безпеки життєдіяльності. Побутова хімія» (8‑11 кл.), тренінги «Шкідливі звички – подорож у нікуди», «Будь здоровим, учителю!»;
 6. виставки тематичних стінгазет «Безпека понад усе», «Охорона праці батьків – щасливе дитинство дітей»;
 7. конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей», «Рятувальник – мужня професія», «Я і небезпека»;
 8. практичні заняття з евакуації;
 9. анкетування «Охорона праці – запорука моєї власної безпеки» (5‑9 кл.);
 10. спортивні змагання «Ми – здорове і захищене покоління»;
 11. виставка літератури «Дитяча праця. Порушення прав дітей», «Запобігання професійним захворюванням» (5‑9 кл.), «Калейдоскоп майбутніх професій».

В закладах дошкільної освіти проведено інструктажі з охорони праці та перевірено знання інструкцій з техніки безпеки для вихователів під час виконання різних видів діяльності в роботі з дітьми, перевірено на відповідність експлуатації технічні засоби та електроприлади. Ігрові майданчики приведено в належний стан.

Вихователі особливу увагу приділяють просвітницькій роботі з батьками: виготовили папки-пересувки про створення максимально безпечних умов перебування дитини вдома та правила особистої безпеки й поведінки в різних екстремальних ситуаціях, провели батьківські збори, лекції, консультації.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90