Вчителі Житомирщини на арені світового співробітництва

Першого листопада 2018 року в обласному центрі ДЮТ відбувся обласний семінар-нарада для працівників, відповідальних за роботу наукових товариств і філій Житомирського територіального відділення Малої академії наук України.

В роботі семінару взяли участь представники Житомирського району, зокрема методист відділу освіти ЖРДА Панова Г.С. та заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель фізики Озерненської гімназії Івчук Т.А.

В ході семінару були підведені підсумки діяльності Житомирського територіального відділення МАН у 2017-2018 навчальному році, вироблені рекомендації щодо підвищення ефективності роботи педагогів з обдарованими учнями області у системі Малої академії наук України.

Глибокими, корисними і цікавими для учасників семінару були виступи директора Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради Коцюби Ю.А., завідуючої організаційно-масового відділу цього ж закладу Приймак Т.С., начальника відділу реєстрації нормативно-правових актів Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Бучинської Т.В., кандидата економічних наук, доцента кафедри фінансів і кредиту Житомирського національного агроекологічного університету Недільської Л.В., автора курсу «Основи самореалізації особистості» в Комунальному закладі «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради Ревнівцева Б.О.

Значний інтерес викликав виступ Івчук Т.А., яка поділилась досвідом участі в роботі Наукової школи працівників Малої академії наук України на базі Європейської організації з ядерних досліджень «ЦЕРН» (м.Женева, Швейцарія, 22‑28 квітня 2018 року).

Учасники робочої групи Наукової школи МАН при ЦЕРН під час відвідування представництва ООН в Женеві

Протягом кількох років поспіль учні Тетяни Авдіївни беруть активну участь в роботі МАН України, стають призерами ІІ етапу конкурсу-захисту робіт учнів-членів МАН. Вчителька разом зі своїми вихованцями обирає для досліджень актуальні теми, які є перспективними з точки зору подальшого розвитку вітчизняної науки. Робота в системі МАН допомагає учням Івчук Т.А. розкрити свої здібності, бути більш впевненими в собі, вони набувають вмінь раціонально розв’язувати проблеми, і не тільки наукові, а й ті, що виникають у повсякденному житті. Участь викладача у діяльності Наукової школи МАН при ЦЕРН буде сприяти подальшій результативній науковій роботі гімназистів.

Європейська організація ядерних досліджень, ЦЕРН, – міжнародний дослідницький центр, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Народилась ця організація 29 вересня 1954 року, коли 12 країн-учасниць ратифікували угоду про її заснування. Нині вона об’єднує 21 європейську країну та 10000 науковців зі 100 країн світу. Найбільшим досягненням ЦЕРН на сучасному етапі є будівництво Великого адронного коллайдера та відкриття за його допомогою у 2012 році бозону Хіггса.

Відвідування фабрики антиматерії в ЦЕРН

В рамках програми Наукової школи МАН при ЦЕРН, учасниками якої стали викладачі вищих навчальних закладів та закладів загальної середньої освіти України, проводились лекції з фізики елементарних частинок, антиматерії, теорії створення та практичного застосування прискорювачів та детекторів частинок в різних галузях науки та техніки. Лекції підготували провідні спеціалісти ЦЕРН. Слухачі наукової школи з великим інтересом ознайомились з конструкцією та роботою лінійних прискорювачів, циклотронів, Великого адронного коллайдера, експериментами ATLAS та ALPHA.

Всі без винятку члени робочої групи Наукової школи переконані, що такі проекти, як навчання на базі ЦЕРН, є безумовно корисними для майбутнього нашої держави. Адже тільки обізнаний з досягненнями сучасної науки викладач може відкрити ці досягнення та перспективу їх використання у майбутньому своїм учням.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90