Великому педагогу – 100

Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначають 100‑річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

У закладах освіти району проведено заходи, які широко висвітлюють життєвий та творчий шлях видатного педагога.

У шкільних бібліотеках закладів освіти оформлено книжкові тематичні виставки, випущено стінні газети, організовано загальношкільні лінійки.

Впроваджуючи ідеї великого педагога В.О. Сухомлинського, 24 вересня в Новогуйвинській гімназії проведено заняття Школи педагогічної майстерності («Вернісаж педагогічних ідей») «Розмаїття форм та методів навчально-пізнавальної та виховної роботи за педагогічною спадщиною В.О. Сухомлинського».

Під час проведення заняття було висвітлено питання «Ідеї творчості в педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського» (директор закладу освіти Мозгових Л.І.), «Реалізація канонів Василя Сухомлинського на сучасному уроці» (заступник директора з науково-методичної роботи Слінчук В.І.), «Платформа виховання за В.О. Сухомлинським в контексті сучасного виховання» (заступник директора з виховної роботи Ярошенко О.Ф.).

У Новогуйвинській гімназії проведено аукціон ідей «Я роблю так…» – за рекомендаціями В.О. Сухомлинського, під час якого учасники поділилися своїм досвідом з колегами.

У Коднянській ЗОШ І‑ІІІ ст., Черемошнянській ЗОШ І‑ІІ ст. проведено педагогічні читання «Творча спадщина В.Сухомлинського у діалозі з актуальними проблемами сучасної школи», науково-практичну конференцію «Серце віддаю дітям» – у Барашівській ЗОШ І‑ІІІ ст.

Проведено психолого-педагогічний семінар-практикум «Формування особистісних ціннісних орієнтацій» (на основі досвіду В.Сухомлинського), засідання методичного об’єднання класних керівників, учителів суспільно-гуманітарного циклу «Педагогічні ідеї В.Сухомлинського: практичне впровадження в освітній процес» (Троянівська ЗОШ І‑ІІІ ст., Черемошнянська ЗОШ І‑ІІ ст.), тренінгове заняття «Мандрівка стежинкою добра» (Коднянська ЗОШ І‑ІІІ ст.).

В Озерненській гімназії, Березівській, Барашівській ЗОШ І‑ІІІ ст., Озерянківській, Черемошнянській ЗОШ І‑ІІ ст. та інших для школярів початкових класів проведено години спілкування «Школа добрих вчинків», «Школа казок В.С.Сухомлинського». виховні години для різних вікових категорій «Людина починається з добра», «Не словами, а добрим ділом», «Назустріч 100-річчю В.Сухомлинського», «Подорож до світу казок Василя Сухомлинського».

Єдиний урок доброти «Людина починається з добра» для учнів 5‑11 класів проведено у Вертокиївській ЗОШ І‑ІІІ ст., літературну світлицю «Серце віддам дітям» – у Березівській ЗОШ І‑ІІІ ст.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90