Відбулася нарада керівників закладів освіти району

16 травня 2019 року т.в.о. начальника відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Руслана Дмитрієва провела нараду з керівниками закладів освіти району.

На початку наради Руслана Миколаївна привітала та вручила нагороду Дверник Валентині Миколаївні, керівнику зразкового аматорського танцювального колективу «Юність» комунальної установи «Житомирський районний центр дитячо-юнацької творчості», за високий професіоналізм, значні досягнення у художньо-естетичному вихованні підростаючого покоління та з нагоди 30‑річчя заснування колективу.

Методистом районного методичного кабінету Н.Господарчук проаналізовано стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з екології в Новогуйвинській та Озерненській гімназіях, Вертокиївській, Коднянській. Троянівській ЗОШ І‑ІІІ ст., Високопічській ЗОШ І‑ІІІ ст. №1 та Високопічській ЗОШ І‑ІІІ ст. № 2.

Методистом було зазначено, що рівень навчальних досягнень учнів з екології у значної частини учнів сформований переважно на достатньому та високому рівнях. Якісний показник – 85,2%.

У 27 обласних етапах Всеукраїнських конкурсів взяли участь та стали переможцями близько 360 учнів з 11 закладів загальної середньої освіти району. Отримано 56 дипломів (45 – як переможці, 11 – за активну участь). 9 учнів із трьох закладів освіти (Озерненська та Новогуйвинська гімназії, Левківська ЗОШ І‑ІІІ ст.) були учасниками та стали переможцями 6 заходів на всеукраїнському рівні (1 – ІІ місце, 4 – ІІІ місця, 1 – за активну участь).

Переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Житомирського територіального відділення МАН України у 2018-2019 н. р. у відділенні екології та аграрних наук стали учні: Лєбєдєва Анастасія (Новогуйвинська гімназія, вчитель Ярова-Боровик М.Я. – диплом ІІІ ступеня); Кучинська Катерина (Левківська ЗОШ І‑ІІІ ст., вчитель Остапчук С.Ю. – диплом ІІІ ступеня).

Результативною є участь в ІІІ етапі олімпіади з екології учнів Левківської ЗОШ І‑ІІІ ст. (вчитель Остапчук С.Ю.) та Коднянської ЗОШ І‑ІІІ ст. (вчитель Іванюк Н.М.).

Методист районного методичного кабінету Л.Хорова виступила з питанням «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з трудового навчання у Вертокиївській, Сінгурівській, Коднянській ЗОШ І‑ІІІ ст., Озерненській та Новогуйвинській гімназіях».

Людмила Іванівна відзначила, що у зазначених закладах загальної середньої освіти створено відповідні умови для формування ключових і предметних компетентностей, підвищення рівня навчальних досягнень учнів з трудового навчання. Є навчальні майстерні для проведення уроків трудового навчання у 5&8209;11 класах. Вони оснащені навчальним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані.

Варто відмітити, що 132 учні десятих та одинадцятих класів шести закладів загальної середньої освіти (Коднянської, Сінгурівської, Троянівської, Левківської ЗОШ І‑ІІІ ст., Новогуйвинської та Озерненської гімназій) навчаються у Сінгурівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, де здобувають відповідні професії: водій автотранспортних засобів категорії В, С – 86 учнів, оператор комп’ютерного набору – 46 учнів.

Вчителі трудового навчання досконало володіють сучасними формами і методами роботи, спрямовують процес навчання на формування і розвиток ключових та предметних компетенцій особистості, на розвиток творчих здібностей учнів.

Велику увагу педагоги Коднянської, Сінгурівської ЗОШ І‑ІІІ ст., Новогуйвинської та Озерненської гімназій приділяють роботі з обдарованими учнями, про що свідчать результати районних олімпіад з трудового навчання (технологій), у яких учні беруть активну участь, а вихованці Поліщука П.А. та Дубницької М.Т. (Новогуйвинська гімназія) щорічно посідають призові місця і на обласному рівні.

Головний спеціаліст відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту М.Власюк довів до відома керівників закладів загальної середньої освіти умови та порядок зарахування учнів до 1-го класу.

Т.в.о. начальника відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Руслана Дмитрієва зосередила увагу присутніх на алгоритмі організованого завершення навчального року. Також Руслана Миколаївна висвітлила цілу низку нагальних освітянських питань. Це і підготовка учнів до здачі державної підсумкової атестації, проходження зовнішнього незалежного оцінювання, про проведення у закладах освіти району свята «Останнього дзвоника», випускних вечорів, підготовка навчальних приміщень для учнів 1-х класів в умовах НУШ, організація роботи пришкільних таборів, підготовка освітніх закладів до опалювального сезону, ремонт та підготовка шкільних приміщень до 2019-2020 н. року, ремонт шкільних автобусів, розробка та затвердження Статутів закладів освіти.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90