Засідання «круглого столу» для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти району в Озерненському центрі розвитку дитини

«Праця стає великим вихователем тоді, коли вона входить в життя вихованців, дає радість дружби та товаришування, розвиває інтерес та допитливість, породжує нову красу в оточуючому світі, пробуджує перше громадянське почуття – почуття творця матеріальних цінностей, без яких неможливе життя людини»Сухомлинський В.О.

Одним із важливих аспектів освітньої роботи в закладах дошкільної освіти, що потребує особливої уваги дорослих, є трудове виховання, яке здійснюється у процесі організованої та самостійної предметно-практичної діяльності дітей. Воно спрямовується на формування у вихованців перед вступом до школи елементарної обізнаності із працею дорослих, інтересу й поваги до різних професій, ціннісного ставлення до результатів людської праці, бажання долучатися до посильної предметно-практичної діяльності.

Праця розвиває фізичні, розумові і моральні якості дітей. Досягнення результату, успішність спільної діяльності, розуміння користі своїх зусиль викликає радісне переживання, сприяє формуванню позитивного ставлення до праці, розвиває у дітей працелюбність, упевненість у своїх силах.

20 лютого 2018 року на базі Озерненського центру розвитку дитини відбулося засідання «круглого столу» для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти району з теми «Трудова діяльність дошкільника як передумова професійного самовизначення. Роль батьків у вихованні працелюбності».

Учасники засідання переглянули відкрите заняття у середній групі «Професій багато цікавих на світі» (вихователь Майструк Н.А.), обмінялися досвідом роботи з даного питання, поділилися своїми враженнями щодо зовнішнього вигляду садочка, його матеріально-технічного та навчально-методичного забезпечення.


Вихователь-методист Озерненського центру розвитку дитини Голяченко Г.М. презентувала присутнім основні форми роботи з батьками щодо трудового виховання дошкільників, а практичний психолог Рясенчук Н.В. надала рекомендації стосовно організації праці дітей у сім’ї.

Методист відділу освіти Зарудіна Н.П. звернула увагу педагогів на формування трудових навичок дошкільників, ознайомила учасників «круглого столу» з інформаційно-розпорядчими документами у галузі дошкільної освіти.

Завершився захід оглядом виставки сімейної майстерні «Професії мого роду» та фотостенда-презентації трудового виховання в сім’ї «Разом з мамою і татом».


«Дайте дітям радість праці. Ця радість їм несе успіх, усвідомлення своєї вмілості і значимості виконуваної роботи, можливість приносити радість іншим»Сухомлинський В.О.

Print Friendly, PDF & Email
© Відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації
10003, м.Житомир, вул. Л.Українки, 1, тел/факс (0412) 42-46-90